Randevu Telefonu
0532 381 0789

En çok rastlanılan dava türleridir. Ortaklığın giderilmesi veya diğer adıyla izale-i şüyu davalarıdır. Birbirlerine tapu dairesinde imzaya yanaşmayan, anlaşamayan hissedarlar arasında hakim müdahalesi ile gayrimenkulü paylaştırma veya satılması konusundaki davalardır. Uygulamada genelde en kısa süren tapu davalarıdır. Mirasın Reddi Davaları ise; Miras bırakanın ölümünden itibaren üç aylık süre içinde açılabilecek bir davadır. Ölümden itibaren Üç ay geçmişse artık Mirasın Reddi davası değil, Mirasın Hükmen Reddi davası açılabilecektir.
Tapu iptal ve tescil davaları; genellikle borçlunun mallarını kaçırmak için tapuyu devretmesi, ülkemizde ve Karadeniz bölgesinde sıkça karşılaşılan Babaların kızlardan mal kaçırmak için tapuları erkek evlatlarına devretmeleri gibi sebeplere istinaden açılan davalardır. İnanç ve Güven nedeniyle başka bir kişi üzerine tescil edilen Tapunun geri iade edilmediği durumlarda da; Tapu İptal ve Tescil Davaları açılabilmektedir.

Veraset davaları
İzale-i şuyu davaları
Terekede ihtiyati tedbirler
Mirasın reddi Miras şirketine mümessil atanmasına ilişkin davalar
Mirasçılık belgesinin iptali davaları
Mirasta defter tutulması
Vasiyetnamenin iptali davaları
Mirasta iade davaları
Miras sözleşmeleri
Vasiyetname düzenlemeleri
Taksim sözleşmeleri

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MAKALE YAZARI
Av. Emre ÖZCAN

2011 Yılından itibaren alanında Avukatlık Faaliyetlerine başlayan büromuz bu faaliyet alanını 2016 yılında genişleterek müvekkillerine hem Avukatlık ve hem de aynı zamanda Arabuluculuk hizmetleriyle faaliyetlerine devam etmektedir.

SON EKLENEN YAZILAR
BİZLERİ TAKİP EDİN
Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
WhatsApp Danışmanlık Hattı
Merhaba🙌😊 Size Nasıl yardımcı olabiliriz?
HEMEN ARA